English Türk
BİRLEŞMİŞ MİLLETLER TÜRKİYE ÜLKE EKİBİ

 

Birleşmiş Milletler Türkiye Ülke Ekibi Olarak vizyonumuz:

 

•Ulusal ihtiyaçlara cevap verebilmek

•Performans ve kalitede örnek olacak standartlar belirlemek

•Yetkili ve tutarlı ekipler teşkil etmek suretiyle Türk halkının yaşamında fark yaratma sözü vermiş değerli ve güvenilir bir ortak olarak kabul görmektir.

 

 

 

  
Ban Ki-moon: Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri olarak Paris’teki İklim Değişikliği Konferansından Beklentilerim

Genel Sekreter olarak görev yaptığım yaklaşık dokuz yıldır, dünyada iklim değişikliğinin en gözle görülür etkilerinin yaşandığı yerlere ziyaretler gerçekleştirdim, acil olarak küresel bir önlem alınması gerektiği konusunda dünya liderleri, iş çevreleri ve bireylerle defalarca görüştüm.

 

Peki, bu konuya neden bu kadar önem veriyorum?

>>Devamı

 

 

Genel Sekreter Ban’ın Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Kampanyasına Türkiye’den kapsamlı destek

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-moon’un "16 Gün Boyunca Dünyayı Turuncuya Boyayalım" temasıyla başlattığı Kadına Karşı Şiddeti Sonlandırmak için Birleşin (UNiTE) kampanyasına Türkiye’de kamu kuruluşları, yerel yönetimler ve STK’lar önemli destek sağlıyor.

 

BM Kadın Birimi (UN Women) liderliğinde yürütülen kampanya kapsamında UN Women İcra Direktörü Phumzile Mlambo-Ngcuka üç kıtayı ziyaret ederek Brezilya, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, İspanya ve Türkiye’de yüksek profilli etkinliklere katılacak; toplumun tüm kesimlerinde ve küreselden yerele kadar tüm düzeylerde yaygın şiddeti sona erdirmek için çaba gösterilmesine duyulan acil ihtiyacı vurgulayacak.

>>Devamı

 

ÖNEMLİ BAŞLIKLAR

Kampanya ana sayfasına (İngilizce) gitmek için buraya tıklayın.

Türkiye 2015 Sonrası Kalkınma Gündemi Raporu