English Türk
BİRLEŞMİŞ MİLLETLER TÜRKİYE ÜLKE EKİBİ

 

Birleşmiş Milletler Türkiye Ülke Ekibi Olarak vizyonumuz:

 

•Ulusal ihtiyaçlara cevap verebilmek

•Performans ve kalitede örnek olacak standartlar belirlemek

•Yetkili ve tutarlı ekipler teşkil etmek suretiyle Türk halkının yaşamında fark yaratma sözü vermiş değerli ve güvenilir bir ortak olarak kabul görmektir.

 

 

 

HABERLER  

 

Ban bir yılı değerlendirdi: 2014 BM’nin limitleri zorlandı

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-moon, 2014’ü değerlendirdiği basın toplantında, dünya genelinde yaşanan ihtilaflar, salgın hastalıklar ve çatışmalar nedeniyle BM’nin barış harekatı, diplomasi ve insani yardım kapasitesinin limitlerinin zorlandığını belirtti.

 

Ban, BM’nin başa çıkmaya çalıştığı zorluklara değindiğindiği konuşmasında, 2014 yılında dünya genelinde 100 milyon insanın insani yardıma muhtaç olduğunu, 50 milyon insanın ise evlerinden edildiğini belirtti ve bu rakamların 2. Dünya Savaşından bu yanaki en yüksek rakamlar olduğunu söyledi.

>>Devamı

 

Dünya Nüfusunun Durumu Raporu 2014 İstanbul'da açıklandı

1.8 milyar Gencin Gücü: Geleceğin dönüşümü.


Birleşmiş Milletler (BM) Nüfus Fonu’nun ortaya koyduğu rapora göre nüfusunun dörtte biri genç olan Türkiye’de gençler cinsel gelişim noktasında yeterince eğitim almıyor.


Türkiye’de evli 19 yaşın altındaki 6 gençten ancak birinin etkili gebeliği önleyici yöntem kullandığı bilgisine yer verilen raporda, 10 gençten sadece dördünün bebeğin geliştiği organ olan rahmi doğru olarak bildiği ve her 4 gençten 1’inin, tek bir cinsel ilişki ile gebelik oluşmayacağını düşündüğü gibi çarpıcı bilgiler yer alıyor. 

>>Devamı
 

Ban: Göçmenlerin insan haklarını koruyalım

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-moon 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü vesilesiyle yayımladığı mesajında herkesi Dünya genelinde sayıları 232 milyonu bulan göçmenlerin insan haklarını korumaya çağırdı.

 

Ban, mesajında “Çok fazla sayıda göçmen tehlikeli ve mağduriyetlerine neden olan işlerde çalışıyor. Bir çoğu sığınacak bir yer ararken denizlerde yaşamını yitiriyor.

>>Devamı
 
2014’te küresel tahıl üretiminde rekor kırıldı

Son göstergelere göre küresel tahıl üretimi 2014’te 2.5 milyar tonla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.


FAO’nun son Ürün Beklentileri ve Gıda Durumu Raporu’na göre Avrupa’daki verimli ürünlerin ve Amerika Birleşik Devletleri’nde rekor sayıdaki mısır üretiminin de etkisiyle işlenmiş pirinç de dahil olmak üzere bu senenin tahıl üretiminin 2.532 milyon tona ulaşması bekleniyor. Bu rakam 2013 verilerinden yüzde 0.3 daha fazla.

>>Devamı
 
 

 

 


>>Tüm haberler