English Türk
BİRLEŞMİŞ MİLLETLER TÜRKİYE ÜLKE EKİBİ

 

Birleşmiş Milletler Türkiye Ülke Ekibi Olarak vizyonumuz:

 

•Ulusal ihtiyaçlara cevap verebilmek

•Performans ve kalitede örnek olacak standartlar belirlemek

•Yetkili ve tutarlı ekipler teşkil etmek suretiyle Türk halkının yaşamında fark yaratma sözü vermiş değerli ve güvenilir bir ortak olarak kabul görmektir.

 

 

 

HABERLER

 

Gençlik Politikaları üzerine İlk Küresel Forum  28 - 30 Ekim 2014 tarihlerinde Bakü'de toplanıyor.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın

 

9. İnternet Yönetişimi Forumunda İnternetin geleceğinde rol oynayacak konular ele alınacak

Devlet, uluslararası kuruluş, özel sektör ve sivil toplumdan 2500’ün üzerinde katılımcının 2-5 Eylül tarihlerinde Türkiye’nin evsahipliğinde İstanbul’da düzenlenecek 9. İnternet Yönetişimi Forumu’nda (IGF) bir araya gelerek İnternet yönetişimi ile konuları ele alacak.

 

 

BM Genel Sekreter Yardımcısı Thomas Gass, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, toplantının politika yapıcıların İnternet’in geleceğini belirleme yolunda adımlar attığı bir döneme rast geldiğini belirtti ve “Bu yılki İnternet Yönetişimi Forumunun konuyla ilgili en geniş yelpazeyi temsil eden kesimleri biraraya getirmesine yönelik önemli bir beklentimiz var. Bu sayede politikaları belirleyiciler herkes için en yararlı kararları almaya teşvik edilecekler” dedi.

>>Devamı

 

BM Ukrayna'daki durumdan endişeli

BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon’un Ukrayna'nın özellikle Rusya ile sınırı yakınlarındaki krizin tehlikeli bir şekilde şiddetlenmesinden çok endişe duyduğu bildirildi. BM Güvenlik Konseyi de son gelişmelerle ilgili acil olarak toplandı.

 

Ban'ın sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, Uluslararası Topluluğun ne Ukrayna’daki krizin daha da şiddetlenmesine ne de Ukrayna'nın doğusunda süren şiddet olaylarının devamına izin verebileceği ifade edildi.

>>Devamı

 

Suriye’deki acımasız savaş uluslararası barış ve güvenliği tehdit ediyor

Birleşmiş Milletler’in atadığı Uluslararası Bağımsız Suriye Araştırma Komisyonu Suriye’de Hükümet kuvvetleri ve diğer silahlı grupların sürdürdüğü kitlesel zulümün sivillerin artık ölçülemeyecek derecede eziyet görmelerine neden olduğu gibi, uluslararası barış ve güvenliği tehdit ettiğini bildirdi.

 

Bağımsız Komisyon raporunda yabancı savaşçıların ülkeye girmeye devam etmesi ve aşırı uçlardaki grupların başarısının şiddetin uluslararası barış ve güvenliği tehdit edecek şekilde yayılmasına katkıda bulunduğu kaydedildi.

>>Devamı
 
FAO’nun yeni Orta Asya Koordinatörü ve Türkiye temsilcisi göreve başladı

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), merkezi Ankara’da bulunan FAO Orta Asya Alt Bölge Ofisi’nin Koordinatörü olarak Yuriko Shoji’nin atandığını açıkladı.

 

 

Orta Asya’daki saha deneyiminin yanında Birleşmiş Milletler’de çeşitli üst düzey görevlerde bulunan Shoji, FAO Orta Asya Alt Bölge Koordinatörlüğü’yle birlikte Türkiye, Azerbaycan ve Özbekistan’nın FAO temsilciliğini yürütecek. Shoji, bu görevi 2008’den bu yana üstlenen ve Ağustos 2014 itibariyle Belçika’daki Avrupa Birliği’nden sorumlu FAO İrtibat Ofisi Direktörlüğü’ne atanan Mustapha Menouar Sinaceur’den devraldı.

>>Devamı
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 >>Tüm haberler