English Türk
BİRLEŞMİŞ MİLLETLER TÜRKİYE ÜLKE EKİBİ

 

Birleşmiş Milletler Türkiye Ülke Ekibi Olarak vizyonumuz:

 

•Ulusal ihtiyaçlara cevap verebilmek

•Performans ve kalitede örnek olacak standartlar belirlemek

•Yetkili ve tutarlı ekipler teşkil etmek suretiyle Türk halkının yaşamında fark yaratma sözü vermiş değerli ve güvenilir bir ortak olarak kabul görmektir.

 

 

 

HABERLER

 

 

BM Uzmanları: Mısırdaki toplu idam cezaları iptal edilsin

Birleşmiş Milletler insan hakları uzmanları geçtiğimiz haftalarda Mısır’da açıklanan 529 idam cezası konusunda cezaların iptal edilerek uluslararası insan hakları hukukuna uygun olarak sanıkların yeniden ve adil bir şekilde yargılanmaları için çağrı yaptı.


Uzmanlar 31 Mart tarihinde yayınladıkları açıklamada, “Yaşam hakkı oyuncak gibi oynanamayacak temel bir haktır. Eğer idam cezası idam cezasının kaldırılmadığı ülkelerde kullanılacaksa, uluslararası hukuk bir dizi temel standarta kesinlikle uyulmasını icap ettirir” ifadesini kullandılar.

>>Devamı

 

Ban: Kene gibi haşerelerden bulaşan hastalıklardan her yıl milyonlarca insan yaşamını yitiriyor

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-moon, her yıl sivri sinek, sinek, kene ve diğer parazit böceklerden bulaşan hastalıklardan kaynaklı olarak milyonlarca insanın yaşamını yitirdiğini söyledi. Ban vektör (haşere) yoluyla bulaşan sıtma, dengue humması, sarı humma, Japon ensafaliti ve leishmaniasis hastalığının da milyonlarca insanda süreğen rahatsızlıklara ve bağışıklık sisteminin zarar görmesine yol açtığını belirtti.

>>Devamı

 

BM Küresel İlkeler Sözleşmesi Özel Sektör Temsilcilerini Barış İçin İş Dünyası toplantısında bir araya getirdi

UN Global Compact Türkiye Ulusal Ağı (Global Compact Türkiye), Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Türkiye (UNDP Türkiye) ve Mersin Ticaret ve Sanayi Odası, (MTSO) 1 Nisan 2014 tarihinde Mersin’de Barış İçin İş Dünyası girişiminin Akdeniz Bölgesi Resmi Tanıtımını gerçekleştirdi. Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nın Barış İçin İş Dünyası girişimine bölgede desteğini beyan eden ilk ticaret odalarından biri olduğu etkinlikte, bölgede barışın geliştirilmesi için kurumsal sürdürülebilirlik faaliyetlerinin ölçeğinin belirlenmesi ve geliştirilmesine odaklandı. Sorumluluk sahibi işletme uygulamaları ile barışın desteklenmesi ve toplumla birlikte çalışma olanakları gibi özel sektöre yönelik fırsatlar vurgulandı.

 

>>Devamı
 
Ban: Toplumların başarısı otizmliler dahil herkesi ne kadar kucakladıkları ile ölçülür

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-moon, Dünya Otizm Farkındalık Gününün, Otizm Spektrum Bozukluğu bulunan kişilerin yaratıcılıklarını ön plana çıkarmak ve onlara bu büyük potansiyellerini hayata geçirmelerine yardımcı olunacağına dair verilen taahhütü yenilemek için bir fırsat teşkil ettiğini söyledi.Ban, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü vesilesiyle yayınladığı mesajında, "Hastalar, aileleri, çocuklar, öğretmenleri ve arkadaşları dahil olmak üzere otizm ile yaşayan insanlarla yaptığım görüşmelere büyük değer veriyorum. Sergiledikleri güç ilham verici. Eğitim, istihdam ve katılım alanlarında tüm imkanlardan yararlanmayı hak ediyorlar" dedi.

>>Devamı

  

 

>>Tüm haberler