English Türk
BİRLEŞMİŞ MİLLETLER TÜRKİYE ÜLKE EKİBİ

 

Birleşmiş Milletler Türkiye Ülke Ekibi Olarak vizyonumuz:

 

•Ulusal ihtiyaçlara cevap verebilmek

•Performans ve kalitede örnek olacak standartlar belirlemek

•Yetkili ve tutarlı ekipler teşkil etmek suretiyle Türk halkının yaşamında fark yaratma sözü vermiş değerli ve güvenilir bir ortak olarak kabul görmektir.

 

 

 

 

 

 

Ban ve BM Özel Temsilcisi Suriye’ye siyasi çözüm için atılması gereken adımları açıkladı, Ban Türkiye’ye yönelik terörist saldırıları kınadı

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-moon, Güvenlik Konseyi’nde 29 Temmuz’da Suriye konusunda düzenlenen oturumda dört yıldan uzun bir süredir Suriye’de akan kanın durdurulamamış olmasını uluslararası topluluğun utandıran bölünmüşlüğü ve başarısızlığının bir sembolü olduğunu söyledi.

 

Güvenlik Konseyi, BM Suriye Özel Temsilcisi Steffan de Mistura’nın tüm tarafların destekleyeceklerini belirttiği bir siyasi çözüme ulaşılması için ortaya koyduğu önerileri görüşmek için toplandı.

 

Ban, 28 Mart tarihinde , Özel Temsilci Mistura’ya siyasi çözüm yolunda çabalarını yoğunlaştırması talimatı verdiğini hatırlattı ve özel temsilciden, 2012 yılında uluslararası konferansta kabul edilen ve "Tam yetkili geçiş hükümeti" kurulması yoluyla Suriye sorununa siyasi bir çözüm öneren Cenevre Bildirisini hayata geçirmesini istediğini söyledi.

 

>>Devamı

ÖNEMLİ BAŞLIKLAR

Kampanya ana sayfasına (İngilizce) gitmek için buraya tıklayın.

Türkiye 2015 Sonrası Kalkınma Gündemi Raporu