English Türk
BİRLEŞMİŞ MİLLETLER TÜRKİYE ÜLKE EKİBİ

 

Birleşmiş Milletler Türkiye Ülke Ekibi Olarak vizyonumuz:

 

•Ulusal ihtiyaçlara cevap verebilmek

•Performans ve kalitede örnek olacak standartlar belirlemek

•Yetkili ve tutarlı ekipler teşkil etmek suretiyle Türk halkının yaşamında fark yaratma sözü vermiş değerli ve güvenilir bir ortak olarak kabul görmektir.

 

 

 

HABERLER   
 
BM: Dünya’da Basın Güçlendirilmeli

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-moon, UNESCO Başkanı Irina Bokova ve İnsan Hakları Yüksek Komiseri Zeyd Raad El-Hüseyin, 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü vesilesiyle ortak bir açıklama yaptı.

 

Açıklamada, uluslararası topluluğun Binyıl Kalkınma Hedeflerine erişmek için çalışmalarını hızlandırdığı ve aynı zamanda da 2015 sonrası sürdürülebilir kalkınma gündemini belirlediği bir dönemde, her iki alanda da başarı elde edilebilmesi için ifade ve basın özgürlüğünün büyük önem taşıdığı belirtildi.

>>Devamı
 
BM Ortadoğu Barış Süreci Özel Temsilcisi Mladenov Israil’in Gazze’ye uyguladığı ablukanın sona ermesi istedi

BM Ortadoğu Barış Süreci Özel Temsilcisi Nickolay Mladenov Gazze’ye dün yaptığı ilk ziyarette uluslararası topluluktan savaşlar nedeniyle harabeye dönen Gazze’nin yeniden imarı için destek istedi ve İsrail’i yıllardır bölgeye uyguladığı ablukayı kadırmaya ve Filistinli grupların birlik olmalarına katkıda bulunmaya çağırdı.

Şubat ayında görevi Robert Serry’den devralan Mladenov, hem Gazze’nin yeniden imarı hem de Filistinli gruplar arasında birliğin sağlanması amacıyla çalışmalar yürütüyor.

>>Devamı
 
Nepal depreminin tarıma ve gıda güvenliğine etkilerinin çok yüksek olacağı tahmin ediliyor

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü FAO, depremden etkilenen Nepal çiftçilerinin tarımsal kayıplarını telafi etmek ve üreticilerin pirinç ekim mevsimine hazırlanmaları için 8 milyon doların acilen toplanması gerektiğini duyurdu.


Nepal depreminin gıda güvenliğine ve tarımsal geçim kaynaklarına etkilerinin çok yüksek olacağı tahmin ediliyor.

>>Devamı

Diğer Haberler