English Türk
BİRLEŞMİŞ MİLLETLER TÜRKİYE ÜLKE EKİBİ

 

Birleşmiş Milletler Türkiye Ülke Ekibi Olarak vizyonumuz:

 

•Ulusal ihtiyaçlara cevap verebilmek

•Performans ve kalitede örnek olacak standartlar belirlemek

•Yetkili ve tutarlı ekipler teşkil etmek suretiyle Türk halkının yaşamında fark yaratma sözü vermiş değerli ve güvenilir bir ortak olarak kabul görmektir.

 

 

 

HABERLER 
Kuş gribinin Avrupa’da hızlı yayılması özellike sınırlı kaynağa sahip ülkelerde kümes hayvancılığını etkiliyor

FAO ve OIE, risk altında bulunan ülkeleri önlem alma konusunda biyogüvenlik çabalarını arttırmaları için teşvik ediyor.


2014 yılında Asya’da görülene benzer olan ve Avrupa’da tespit edilen yeni tip kuş gribi kümes hayvancılığına ciddi bir tehdit oluşturuyor. Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) ve Dünya Hayvan Sağlığı Organizasyonu (OIE) tehdidin özellikle Karadeniz ve Doğu Atlantik göç yollarında olan yabani kuşların olduğu düşük kaynakl ülkeler için olduğunu konusunda uyarıda bulundu.

 

>>Devamı
 
Ban Ki-moon: Kadına karşı şiddete son!

BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon, “Cinsel ve cinsiyet temelli şiddet, kadınların ve kız çocuklarının küresel ölçekte karşı karşıya kaldıkları sistematik eşitsizliğin en ileri noktasını teşkil ediyor. Bu durum coğrafi, sosyo-ekonomik ya da kültürel sınır tanımıyor. Dünya genelinde her üç kadından biri yaşamı esnasında en az bir tecavüz veya aile içi şiddet, çalışma ortamında taciz ve internette zorbalık şeklinde fiziksel ya da cinsel şiddete maruz kalıyor” dedi.

>>Devamı
 
BM desteğinde Gazze’nin yeniden inşasına başlanıyor

BM Ortadoğu Barış Süreci Özel Koordinatörü Robert Serry, İsrail ile Filistin Ulusal Birlik Hükümeti arasından varılan anlaşma kapsamında savaş nedeniyle büyük bir yıkım yaşayan Gazze’nin yeniden inşası ile ilgili çalışmalara yakında başlanacağını açıkladı.

 

Serry’nin ofisinden yapılan yazılı açıklamada, İsrail, Filistin ve BM arasında varılan ve Gazze’de evleri hasar gören 25 bin kişinin inşaat malzemesine erişimini sağlayacak anlaşma konusunda ilerleme sağlanmasından mutluluk duyulduğu belirtildi.

>>Devamı
 
Ban İsrail ve Filistin liderlerinden aşırı uç taraftarlarına karşı durmalarını ve yayılan şiddet eylemlerini sonlandırmalarını istedi

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-moon, İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu ve Filistin Devlet Başkanı Mahmoud Abbas ile birer görüşme yaparak Batı Kudüs’te bir sinagoga yapılan saldırı ve sonrasında artan şiddet olaylarından duyduğu endişeyi dile getirdi ve liderlerden yaygınlaşan şiddet olaylarını sonlandırmak için gerekli herşeyi yapacak cesareti ortaya koymalarını istedi.


BM Genel Sekreteri'nin Sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, Genel Sekreterin her iki liderlerle telefonda ayrı ayrı konuştuğu belirtildi.

>>Devamı

 


>>Tüm haberler