English Türk
BİRLEŞMİŞ MİLLETLER TÜRKİYE ÜLKE EKİBİ

 

Birleşmiş Milletler Türkiye Ülke Ekibi Olarak vizyonumuz:

 

•Ulusal ihtiyaçlara cevap verebilmek

•Performans ve kalitede örnek olacak standartlar belirlemek

•Yetkili ve tutarlı ekipler teşkil etmek suretiyle Türk halkının yaşamında fark yaratma sözü vermiş değerli ve güvenilir bir ortak olarak kabul görmektir.

 

 

 

HABERLER

 

BM, ABD Gazze’de 72 saatlik ateşkes ilan edildiğini açıkladı

BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon ve ABD Dışişleri Bakanı John Kerry yaptıkları ortak yazılı açıklamada, 72 saatlik insani ateşkes yapılması konusunda anlaşmaya varıldığını duyurdu.

 

BM Sözcüsü Stéphane Dujarric tarafından okunan yazılı açıklamada, tarafların önkoşulsuz olarak ateşkese uyacaklarını garanti ettikleri Kudüs’teki BM Temsilcisi Robert Serry tarafından Ban ve Kerry’ye iletildiği belirtildi.

>>Devamı
 
BM: Suriye’de insan haklarının açıkça ihlali devam ediyor

İnsani Yardımlardan Sorumlu Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Valerie Amos, Irak’ta insan haklarının açık olarak ihlal edildiğini belirtti ve hastanelere yönelik saldırıların 2012 yılından bu yanaki en üst seviyeye ulaştığını söyledi.

Güvenlik Konseyinden ilgili Konsey kararları doğrultusunda milyonlarca ihtiyaç sahibine insani yardım ulaştırılmasını sağlamak amacıyla yardım talep eden Amos, Halep’te ana su şebekesine yönelik saldırı nedeniyle su ve elektriğin kesildiğini belirtti.

>>Devamı
 
UNRWA Gazze’de BM okulunun İsrail tarafından bombalanmasının uluslararası hukukun ihlali olduğunu belirterek şiddetle kınadı

Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşu (UNRWA) Başkanı Pierre Krähenbühl tarafından yapılan açıklamada, “Gazze’de bir BM sığınağında anne ve babalarının yanında uyuyan çocuklar öldürüldü. Çocuklar uykularında öldürüldü. Bu hepimize yapılmış bir hakarettir, evrensel utanç yaratacak bir hareketin kaynağıdır” dendi.

>>Devamı

 

>>Tüm haberler