English Türk
BİRLEŞMİŞ MİLLETLER TÜRKİYE ÜLKE EKİBİ

 

Birleşmiş Milletler Türkiye Ülke Ekibi Olarak vizyonumuz:

 

•Ulusal ihtiyaçlara cevap verebilmek

•Performans ve kalitede örnek olacak standartlar belirlemek

•Yetkili ve tutarlı ekipler teşkil etmek suretiyle Türk halkının yaşamında fark yaratma sözü vermiş değerli ve güvenilir bir ortak olarak kabul görmektir.

 

 

 

HABERLER

 

 

Ban: Binlerce yıldır süren desteğinin devamı için Dünyamıza özen gösterelim

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-moon, her yıl Dünya Gününde, insanlığa yaşam sağlayan gezegenimizle olan ilişkimizi gözden geçirme fırsatı bulduğumuzu söyledi. Ban, “Soluduğumuz hava, içtiğimiz su ve gıdalarımızı yetiştirdiğimiz toprak, insan faaliyetleri nedeniyle giderek artan oranda baskı altına alınan hassas küresel ekosistemin parçalarını oluşturuyor. Tropik alanlardaki ormanların yol edilmesinden, denizlerde balıkların kıtlaşmasına, dünyanın dört bir yanında içme suyunda görülen azalmadan biyoçeşitlilikte yaşanan hızlı düşüşe ve kirlenen hava ve denizlere kadar bir çok gelişmenin insanların faaliyetleri nedeniyle ortaya çıktığını görebiliyoruz” dedi.

>>Devamı
 
BM Uzmanları: Mısırdaki toplu idam cezaları iptal edilsin

Birleşmiş Milletler insan hakları uzmanları geçtiğimiz haftalarda Mısır’da açıklanan 529 idam cezası konusunda cezaların iptal edilerek uluslararası insan hakları hukukuna uygun olarak sanıkların yeniden ve adil bir şekilde yargılanmaları için çağrı yaptı.


Uzmanlar 31 Mart tarihinde yayınladıkları açıklamada, “Yaşam hakkı oyuncak gibi oynanamayacak temel bir haktır. Eğer idam cezası idam cezasının kaldırılmadığı ülkelerde kullanılacaksa, uluslararası hukuk bir dizi temel standarta kesinlikle uyulmasını icap ettirir” ifadesini kullandılar.

>>Devamı
 
Ban: Kene gibi haşerelerden bulaşan hastalıklardan her yıl milyonlarca insan yaşamını yitiriyor

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-moon, her yıl sivri sinek, sinek, kene ve diğer parazit böceklerden bulaşan hastalıklardan kaynaklı olarak milyonlarca insanın yaşamını yitirdiğini söyledi. Ban vektör (haşere) yoluyla bulaşan sıtma, dengue humması, sarı humma, Japon ensafaliti ve leishmaniasis hastalığının da milyonlarca insanda süreğen rahatsızlıklara ve bağışıklık sisteminin zarar görmesine yol açtığını belirtti.

>>Devamı

 

>>Tüm haberler