English Türk
BİRLEŞMİŞ MİLLETLER TÜRKİYE ÜLKE EKİBİ

 

Birleşmiş Milletler Türkiye Ülke Ekibi Olarak vizyonumuz:

 

•Ulusal ihtiyaçlara cevap verebilmek

•Performans ve kalitede örnek olacak standartlar belirlemek

•Yetkili ve tutarlı ekipler teşkil etmek suretiyle Türk halkının yaşamında fark yaratma sözü vermiş değerli ve güvenilir bir ortak olarak kabul görmektir.

 

 

 

HABERLER

 

WFP, Yaşadığı Kaynak Sıkıntısına Rağmen Türkiye ve Irak’a Kaçan Suriyeliler İçin Gıda Yardımı Yapıyor

Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP), azalan stoklara ve fonlara rağmen Türkiye ve Irak’a yeni gelen on binlerce Suriyeliye gıda yardımında bulunuyor.

 

Eylül ayından beri Suriye’nin Kobani bölgesinden Türkiye ve Irak’a 200 binden fazla kişi ulaştı. Irak ve Türkiye hükümetlerinden gelen talebin ardından, WFP acil gıda yardımı için harekete geçti. Ancak gıda ürünlerinin bu ay Suriye’ye gitmek üzere hazırlanan stoklardan alınması gerekti.

>>Devamı

 

Birleşmiş Milletler'in 69. kuruluş yıldönümü Ankara'da kutlandı

Birleşmiş Milletler’in 69. Kuruluş yıldönümü Ankara’da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Ankara’da gerçekleştirilen 24 Ekim BM Günü etkinlikleri çerçevesinde, bakanlık temsilcileri, büyükelçiler, diplomatik topluluk, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, BM’nin ortaklık yaptığı kuruluşların temsilcilerinin katılımıyla bir resepsiyon düzenlendi.

Türk hükümetinin Dışişleri Bakan Yardımcısı Naci Koru tarafından temsil edildiği etkinlikte Birleşmiş Milletler Mukim Koordinatörü Kamal Malhotra ve Koru birer konuşma yaptılar.

>>Devamı

 

BM Türkiye Temsilciliği çalışanları Anıtkabir’i ziyaret etti

Birleşmiş Milletler’in 69. kuruluş yıldönümü vesilesiyle BM Türkiye çalışanları 24 Ekim günü Anıtkabir’i ziyaret etti.

 

BM Mukim Koordinatörü Kamal Malhotra’nın başkanlığındaki heyet önce Atatürk’ün mozelesine çelenk koyarak saygı duruşunda bulundu. Malhotra daha sonra Anıtkabir Hatıra Defterine bir mesaj yazdı.

 

>>Devamı
Ban: Ortak geleceğimiz için birlikte çalışalım
Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-moon, dünyanın içinde bulunduğu çoklu krizler döneminde Birleşmiş Milletler’e her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

 

Ban, 24 Ekim Birleşmiş Milletler Günü vesilesiyle yayımladığı mesajında, “Yoksulluk, açlık, terörizm, ayrımcılık ve iklim değişikliği büyük bir bedel ödetiyor. Milyonlarca insan borçlandırılıp çalıştırılma, insan kaçakçılığı, seks köleliği veya fabrikalarda, tarlalarda ve maden ocaklarında güvenli olmayan koşullarda çalıştırılma gibi müessif şekillerde sömürü ile karşı karşıya kalıyor” dedi.

>>Devamı

 

 

  

 

 >>Tüm haberler