English Türk
BİRLEŞMİŞ MİLLETLER TÜRKİYE ÜLKE EKİBİ

 

Birleşmiş Milletler Türkiye Ülke Ekibi Olarak vizyonumuz:

 

•Ulusal ihtiyaçlara cevap verebilmek

•Performans ve kalitede örnek olacak standartlar belirlemek

•Yetkili ve tutarlı ekipler teşkil etmek suretiyle Türk halkının yaşamında fark yaratma sözü vermiş değerli ve güvenilir bir ortak olarak kabul görmektir.

 

 

 

HABERLER  
 
2014’te küresel tahıl üretiminde rekor kırıldı

Son göstergelere göre küresel tahıl üretimi 2014’te 2.5 milyar tonla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.


FAO’nun son Ürün Beklentileri ve Gıda Durumu Raporu’na göre Avrupa’daki verimli ürünlerin ve Amerika Birleşik Devletleri’nde rekor sayıdaki mısır üretiminin de etkisiyle işlenmiş pirinç de dahil olmak üzere bu senenin tahıl üretiminin 2.532 milyon tona ulaşması bekleniyor. Bu rakam 2013 verilerinden yüzde 0.3 daha fazla.

>>Devamı
 
WFP bağış çağrısına aldığı olumlu yanıtın ardından Suriyeli sığınmacılara gıda yardımını yeniden başlattı

Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP), toplumdan, özel sektörden ve bağış yapan ülkelerden gelen büyük destek sayesinde Suriyeli sığınmacılara gıda yardımına devam ettiğini duyurdu.


Aralık ayının ortası itibariyle Türkiye, Lübnan, Ürdün, Irak ve Mısır’da yaşayan Suriyeli sığınmacı aileler, e-gıda kartlarına, aylık ödemenin ikinci yarısını oluşturan kişi başı 30 TL meblağın yüklenmesiyle birlikte kamp içindeki ve kamp dışındaki anlaşmalı marketlerden gıda satın alabilecek.
 

>>Devamı
 
Ban: İnsan hakları yılın 365 günü korunmalı

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-moon, “İnsan Hakları Gününde sesimizi yükseltiyor, bir kişinin ya da grubun haklarını kısıtlayan yetkilileri kınıyoruz” dedi.

 

10 Aralık İnsan Hakları Günü vesilesiyle yayımladığı mesajında “Kim olduğumuzun, nereden geldiğimizin, hangi sınıfa ait olduğumuzun, görüşümüzün, cinsel tercihimizin ne olduğuna bakılmaksızın İnsan Haklarının hepimiz için olduğunu beyan ediyoruz” diyen Genel Sekreter Ban, bu durumun bireyler için adaletin, toplumsal istikrarın ve küresel ilerlemenin sağlanabilmesi için önem taşıdığını belirtti.

>>Devamı

 

BM İnsan Hakları Paneli

10 Aralık İnsan Hakları Günü vesilesiyle, Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Tematik Grubu, İnsan Hakları Ortak Platformu ve Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi İnsan Hakları Merkezi ile birlikte “Türkiye’nin İnsan Hakları Yükümlülükleri: BM Mekanizmalari” konusunda Ankara Üniversitesi, SBF, Mülkiye Şeref Salonu’nunda 9 Aralık 2014 saat 10.00’da bir panel düzenleyecektir.

>>Devamı
WFP, Suriyeli Sığınmacılar İçin 72 Saatlik Sosyal Medya Kampanyası Başlattı

Yaklaşık 1.7 milyon Suriyeli için gerçekleştirdiği gıda yardımını askıya almak zorunda kalan Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP), Aralık ayında Suriyeli sığınmacılar için gereken 64 milyon doları sağlamak için 72 saatlik bir kampanya başlattı.

 

Bugün başlayan üç günlük kampanya dünya genelinde gerçekleştiriliyor ve Suriyeli sığınmacılara yapılacak gıda yardımı için 1 dolar bağışlamaları konusunda çağrıda bulunuyor.

>>Devamı
 
 

>>Tüm haberler