English Türk
BİRLEŞMİŞ MİLLETLER TÜRKİYE ÜLKE EKİBİ

 

Birleşmiş Milletler Türkiye Ülke Ekibi Olarak vizyonumuz:

 

•Ulusal ihtiyaçlara cevap verebilmek

•Performans ve kalitede örnek olacak standartlar belirlemek

•Yetkili ve tutarlı ekipler teşkil etmek suretiyle Türk halkının yaşamında fark yaratma sözü vermiş değerli ve güvenilir bir ortak olarak kabul görmektir.

 

 

 

HABERLER 

 

 

Afrika Kökenliler Uluslararası On Yılı

Günümüzde Güney ve Kuzey Amerika’da toplam 200 milyon Afrika kökenli insan yaşıyor. Milyonlarcası da Afrika kıtası dışında yer alan bir çok ülkede hayatını sürdürüyor.

 

İster Atlantikaşırı Köle Ticareti kurbanlarının torunları olsunlar, ister daha yakın tarihte söz konusu bölgelere göç etmiş olsunlar, genellikle bulundukları toplumların en yoksul ve marjinalleştirilmiş grupları arasında yer alıyorlar. 

>>Devamı
 
Kaynak yetersizliği, Gazze’de yardım çalışmalarını durma noktasına getirdi

BM Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşu (UNRWA) tarafından yapılan açıklamada, Gazze’de ev onarımı ve kira katkısı amacıyla verilen nakit para yardımlarının, kaynaklardaki ciddi eksiklik nedeniyle durma noktasına geldiği bildirildi.


UNRWA açıklamasında, geçtiğimiz yıl Kahire’de yapılan zirvede taahhüt edilen yardımların “hiçbirinin” Gazze’ye ulaşmamış olması nedeniyle söz konusu nakit yardımlarının durdurulduğu ifade edildi. UNRWA, söz konusu yardımların sürdürülebilmesi için 2015’in ilk çeyreğinde 100 milyon ABD Dolarına ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

>>Devamı
 
Ban: Kin ve hoşgörüsüzlüğün derinlere uzanan köklerini kurutmak için çabalarımızı iki kat artırmamız şart

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-moon, 27 Ocak Yahudi Soykırımı (Holokost) Kurbanlarını anma günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.Yetmiş yıl önce bugün Auschwitz Birkenau isimli Nazi Toplama ve İmha Kampının müttefik kuvvetleri tarafından ele geçirildiğini hatırlatan Ban, söz konusu kampta Nazilerin “endüstriyel cinayet” olarak tanıttıkları canavarca kavram kapsamında büyük çoğunluğu Yahudiler olmak üzere bir milyonun üzerinde insanın acımasız ve sistematik bir şekilde öldürüldüğünü söyledi. Ban, “Kurbanların arasında Polonyalılar siyasi mahkumlar, Sovyet savaş esirleri, Sinti ve Romanlar, eşcinseller, engelliler ve Yehova Şahitleri de bulunuyordu” dedi.

>>Devamı

 

 

 


>>Tüm haberler