English Türk
BİRLEŞMİŞ MİLLETLER TÜRKİYE ÜLKE EKİBİ

 

Birleşmiş Milletler Türkiye Ülke Ekibi Olarak vizyonumuz:

 

•Ulusal ihtiyaçlara cevap verebilmek

•Performans ve kalitede örnek olacak standartlar belirlemek

•Yetkili ve tutarlı ekipler teşkil etmek suretiyle Türk halkının yaşamında fark yaratma sözü vermiş değerli ve güvenilir bir ortak olarak kabul görmektir.

 

 

 

HABERLER   
 
Ban, insani yardım çalışmalarına kaynak bulunması için üst düzey panel oluşturdu

Genel Sekreter Ban Ki-moon dünya genelinde sürekli artan insani yardım taleplerine kaynak ve finansman temini için üst düzey bir Birleşmiş Milletler paneli atadı.

 

BM Sözcülüğünden yapılan açıklamada, azalan su kaynakları, gıda güvenliğinde yaşanan sorunlar, demografik değişiklikler, hızlı kentleşme ve iklim değişikliği gibi gelişmeler nedeniyle son on yılda, insani yardım talebinde "dramatik" bir yükseliş görüldüğünü belirtildi.

>>Devamı
 
UNESCO Dünya Kültür Mirasları arasında bulunan Palmira’da çatışmaların ‘derhal’ durdurulması için çağrı yaptı

Birleşmiş Milletler Bilim, Kültür ve Eğitim Teşkilatı (UNESCO) Genel Direktörü İrina Bokova, Suriye'nin Palmira antik kentindeki çatışmaların “derhal” durdurulması için çağrı yaptı.


UNESCO Dünya Kültür Mirasları arasında yer alan antik Palmira kentindeki çatışmaların artması ve aşırı uç grupların antik kente ulaştığı yönündeki haberler üzerine Bokova yayınladığı basın açıklamasında kentteki durumdan derin endişe duyduğunu belirtti.

>>Devamı
 
ILO küresel işgücü piyasasında yaygın güvensizlik durumuna karşı uyarıda bulundu

Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre tüm dünyada çalışanların yalnızca dörtte birinin istikrarlı bir istihdam ilişkisi içinde yer aldığı tahmin ediliyor.

 

Dünyada İstihdam ve Sosyal Durum 2015 (WESO) raporunda, halihazırda verileri mevcut olan ülkelerde (tüm dünyadaki işgücünün yüzde 84’ünü kapsıyor) çalışanların dörtte üçünün geçici ya da kısa sureli sözleşmelerle, çoğu kez herhangi bir sözleşmenin bulunmadığı kayıt dışı işlerde, kendi hesabına ya da ücretsiz aile işlerinde çalıştıkları belirtiliyor.

>>Devamı
 
BM Güneydoğu Asya ülkelerinden göçmenleri korumalarını istiyor

Andaman Denizinde ve Malacca Boğazında teknelerde mahsur kalan göçmenlerin durumundan büyük endişe duyan Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-moon ve BM Genel Sekreter Vekili Jan Eliasson Güneydoğu Asya ülkelerinin liderlerini arayarak ayrı ayrı görüşmeler gerçekleştirdi ve insanların hayatlarını kaybetmelerine izin verilmemesini istedi.

 

BM Genel Sekreterinin sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, Genel Sekreter Ban’ın Malezya Başbakanı Dato Sri Mohd Najib bin Tun Haji Abdul Razak ve Tayland Başbakanı Prayuth Chan-ocha ile görüştüğü, BM Genel Sekreter Vekilinin ise Bangladeş Dışişleri Bakanı Abul Hasan Mahmood Ali ve Endonezya Çok Taraflı İlişkiler Bakan Yardımcısı Hasan Kleib’i aradığı belirtildi.

>>Devamı
 
 

Diğer Haberler