English Türk
BİRLEŞMİŞ MİLLETLER TÜRKİYE ÜLKE EKİBİ

 

Birleşmiş Milletler Türkiye Ülke Ekibi Olarak vizyonumuz:

 

•Ulusal ihtiyaçlara cevap verebilmek

•Performans ve kalitede örnek olacak standartlar belirlemek

•Yetkili ve tutarlı ekipler teşkil etmek suretiyle Türk halkının yaşamında fark yaratma sözü vermiş değerli ve güvenilir bir ortak olarak kabul görmektir.

 

 

 

HABERLER

 

Gençlik Politikaları üzerine İlk Küresel Forum  28 - 30 Ekim 2014 tarihlerinde Bakü'de toplanıyor.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın

 

BM Ukrayna'daki durumdan endişeli

BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon’un Ukrayna'nın özellikle Rusya ile sınırı yakınlarındaki krizin tehlikeli bir şekilde şiddetlenmesinden çok endişe duyduğu bildirildi. BM Güvenlik Konseyi de son gelişmelerle ilgili acil olarak toplandı.

 

Ban'ın sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, Uluslararası Topluluğun ne Ukrayna’daki krizin daha da şiddetlenmesine ne de Ukrayna'nın doğusunda süren şiddet olaylarının devamına izin verebileceği ifade edildi.

>>Devamı

 

Suriye’deki acımasız savaş uluslararası barış ve güvenliği tehdit ediyor

Birleşmiş Milletler’in atadığı Uluslararası Bağımsız Suriye Araştırma Komisyonu Suriye’de Hükümet kuvvetleri ve diğer silahlı grupların sürdürdüğü kitlesel zulümün sivillerin artık ölçülemeyecek derecede eziyet görmelerine neden olduğu gibi, uluslararası barış ve güvenliği tehdit ettiğini bildirdi.

 

Bağımsız Komisyon raporunda yabancı savaşçıların ülkeye girmeye devam etmesi ve aşırı uçlardaki grupların başarısının şiddetin uluslararası barış ve güvenliği tehdit edecek şekilde yayılmasına katkıda bulunduğu kaydedildi.

>>Devamı
 
FAO’nun yeni Orta Asya Koordinatörü ve Türkiye temsilcisi göreve başladı

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), merkezi Ankara’da bulunan FAO Orta Asya Alt Bölge Ofisi’nin Koordinatörü olarak Yuriko Shoji’nin atandığını açıkladı.

 

 

Orta Asya’daki saha deneyiminin yanında Birleşmiş Milletler’de çeşitli üst düzey görevlerde bulunan Shoji, FAO Orta Asya Alt Bölge Koordinatörlüğü’yle birlikte Türkiye, Azerbaycan ve Özbekistan’nın FAO temsilciliğini yürütecek. Shoji, bu görevi 2008’den bu yana üstlenen ve Ağustos 2014 itibariyle Belçika’daki Avrupa Birliği’nden sorumlu FAO İrtibat Ofisi Direktörlüğü’ne atanan Mustapha Menouar Sinaceur’den devraldı.

>>Devamı
 
BM: Iraklı siviller korkunç bir etnik temizlik ve zulüm ile karşı karşıya

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiseri Navi Pillay Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) ve bağlantılı silahlı gruplar tarafından Irak'ta hergün işlenen korkunç insanlık suçlarını sert bir dille kınadı.

 

Navi Pillay yayınladığı basın bildirisinde, IŞİD'in etnik kimlik, din ve mezheplerine göre sistematik olarak erkek, kadın ve çocukları hedef aldığını ve kontrol altında tuttuğu bölgelerde yaygın olarak etnik ve dini temizlik yaptığını söyledi.

>>Devamı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 >>Tüm haberler