English Türk
BİRLEŞMİŞ MİLLETLER TÜRKİYE ÜLKE EKİBİ

 

Birleşmiş Milletler Türkiye Ülke Ekibi Olarak vizyonumuz:

 

•Ulusal ihtiyaçlara cevap verebilmek

•Performans ve kalitede örnek olacak standartlar belirlemek

•Yetkili ve tutarlı ekipler teşkil etmek suretiyle Türk halkının yaşamında fark yaratma sözü vermiş değerli ve güvenilir bir ortak olarak kabul görmektir.

 

 

 

HABERLER

 

BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon, Musul'da rehin alınan Türk vatandaşlarının serbest bırakılmasından memnuniyet duyduğunu bildirdi

M Genel Sekreteri Ban Ki-moon, Musul'da rehin alınan Türk vatandaşlarının serbest bırakılmasından memnuniyet duyduğunu bildirdi.


Genel Sekreterin Sözcülüğü tarafından yapılan açıklamada, Genel Sekreter Ban Ki-moon'un, Musul'da Türk konsolosluk binasına terörist gruplarca yapılan eylem sonucu 11 Haziran tarinden bu yana IŞİD tarafından rehin tutulan Türk Konsolosluk personeli ve ailelerinin serbest bırakılmasından memnuniyet duyduğunu bildirdi.

>>Devamı

 

Barış Günü, Ankara’da Barış Çanı töreniyle kutlandı

Dünya Barış Günü, Birleşmiş Milletler Türkiye Temsilciliği ve Türk-Japon Vakfının Ankara’da düzenledikleri Barış Çanı töreniyle kutlandı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bir mesaj yayımlayarak, “Ankara’dan yükselen barış çağrılarının tüm dünyada karşılık bulması temennisiyle Dünya Barış Günü’nü kutluyorum” dedi.

 

Ankara Botanik Parkında 19 Eylül'de saat 11.00’de düzenlenen Dünya Barış Çanı töreni ile “dünya liderlerine sürdürülebilir barışın inşası” için çağrıda bulunuldu.

>>Devamı
 
Doğal afetlerde 22 milyon kişi evlerinden oldu

Yeni yayınlanan ve Birleşmiş Milletler tarafından desteklenen rapora göre deprem veya iklim ve hava koşullarının neden olduğu doğal afetler nedeniyle  2013 yılında 22 milyon kişi yerlerinden oldu.


2014 Küresel Tahminleri: Afetler Yüzünden Yerlerinden Olanlar isimli rapora göre bu rakam aynı yıl içinde ihtilaflar yüzünden yerlerinden olan kişi sayısından 3 kat fazla.

 

>>Devamı
 
Dünyada açlık azalıyor, fakat 805 milyon insan hala kronik şekilde yetersiz beslenme sorunuyla karşı karşıya

BM’nin bugün yayınladığı rapora göre dünyadaki yaklaşık 805 milyon insan, yani 9 insandan biri, açlıkla mücadele ediyor.

BM Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), Uluslararası Tarımsal Kalkınma Fonu (IFAD) ve Dünya Gıda Programı (WFP) tarafından her sene yayınlanan “Dünyadaki Gıda Güvencesizliğinin Durumu” (SOFI 2014) raporuna göre son on senede açlık çeken nüfusun sayısında 100 milyon, 1990-92’den beri ise 200 milyonluk önemli bir düşüş gözlenmekte.

>>Devamı

 

 

 

 >>Tüm haberler