English Türk
BİRLEŞMİŞ MİLLETLER TÜRKİYE ÜLKE EKİBİ

 

Birleşmiş Milletler Türkiye Ülke Ekibi Olarak vizyonumuz:

 

•Ulusal ihtiyaçlara cevap verebilmek

•Performans ve kalitede örnek olacak standartlar belirlemek

•Yetkili ve tutarlı ekipler teşkil etmek suretiyle Türk halkının yaşamında fark yaratma sözü vermiş değerli ve güvenilir bir ortak olarak kabul görmektir.

 

 

 

HABERLER 

 

 

Lübnan’da hayatını kaybeden BM Barışgücü askeri için tören yapıldı

BM Lübnan Geçici Görev Gücü (UNIFIL) bünyesinde İsrail ile sınırı teşkil eden “Mavi Hatta” görev yaparken açılan ateş sonucu hayatını kaybeden İspanyol barışgücü mensubu Onbaşı Francisco Javier Soria Toledo’nun naşı dün yapılan bir tören ile ülkesine uğurlandı.

 

Olayla ilgili olarak UNIFIL’den yapılan açıklamada, Çarşamba günü yerl saat ile 11.30 sıralarında UNIFIL’in görev bölgesi dahilinde olan Maysat’ın kuzeyindeki Wazzani yakınlarından İsrail’e yönelik roket atışı yapıldığı, İsrail ordusunun topçu atesi ile verdiği karşılık verdiği, bu esnada Onbaşı Toledo’nun ciddi şekilde yaralandığı ve akabinde hayatını kaybettiği açıklandı.

>>Devamı
 
Afrika Kökenliler Uluslararası On Yılı

Günümüzde Güney ve Kuzey Amerika’da toplam 200 milyon Afrika kökenli insan yaşıyor. Milyonlarcası da Afrika kıtası dışında yer alan bir çok ülkede hayatını sürdürüyor.

 

İster Atlantikaşırı Köle Ticareti kurbanlarının torunları olsunlar, ister daha yakın tarihte söz konusu bölgelere göç etmiş olsunlar, genellikle bulundukları toplumların en yoksul ve marjinalleştirilmiş grupları arasında yer alıyorlar. 

>>Devamı
 
Kaynak yetersizliği, Gazze’de yardım çalışmalarını durma noktasına getirdi

BM Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşu (UNRWA) tarafından yapılan açıklamada, Gazze’de ev onarımı ve kira katkısı amacıyla verilen nakit para yardımlarının, kaynaklardaki ciddi eksiklik nedeniyle durma noktasına geldiği bildirildi.


UNRWA açıklamasında, geçtiğimiz yıl Kahire’de yapılan zirvede taahhüt edilen yardımların “hiçbirinin” Gazze’ye ulaşmamış olması nedeniyle söz konusu nakit yardımlarının durdurulduğu ifade edildi. UNRWA, söz konusu yardımların sürdürülebilmesi için 2015’in ilk çeyreğinde 100 milyon ABD Dolarına ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

>>Devamı

 

 

 


>>Tüm haberler